Biologiczne oczyszczalnie ścieków, czyli w zgodzie z naturą!

0

Szczęśliwi są ci, którzy budują się na działce, do której dociera kanalizacja komunalna. Nie wszyscy jednak mają tyle szczęścia, a wybierając idealne miejsce do życia, nie możemy kierować się jednym jego minusem. Dziś brak kanalizacji nie stanowi już problemu. Coraz więcej osób decyduje się na biologiczne oczyszczalnie ścieków. Dlaczego są one lepsze od innych rozwiązań?

Czy warto zainwestować w biologiczną oczyszczalnię ścieków?

Oczywiście, że tak. Jeszcze kilka lat temu mało osób decydowało się na takie oczyszczalnie, ale wraz z coraz większą świadomością dbania o środowisko, zaczęła rozszerzać się też oferta sprzedaży takich urządzeń. Biologiczne oczyszczalnie ścieków to oferta np. firmy Ekodren (więcej technicznych informacji: www.ekodren.pl/oczyszczalnie-przydomowe), która proponuje nowoczesne rozwiązania tego typu dla każdego domu, w którym nie ma kanalizacji komunalnej.

Czy przydomowa oczyszczalnia jest lepsza od szamba?

To odwieczny spór zwolenników tych dwóch rozwiązań. Na ten moment, więcej zalet mają biologiczne oczyszczalnie ścieków. Największą korzyścią takiego rozwiązania jest niski koszt eksploatacji oczyszczalni. Płaci się wyłącznie za prąd, a w skali roku nie jest to duża kwota. Droższe jest natomiast utrzymanie szamba, gdzie nieczystości trzeba regularnie wywozić i za to płacić, co skutecznie odstrasza klientów.

Biologiczne oczyszczalnie – z korzyścią dla środowiska?

Jak najbardziej. Już sama nazwa sugeruje, że wybór takiej oczyszczalni będzie sprzyjał naturze. Biologiczne oczyszczalnie są przede wszystkim ekologiczne. Bardzo dobrze oczyszczają wodę, są szczelne, nie ma mowy, żeby ścieki przedostały się do gleby czy w okolice domu. Szamba bardzo często nie są szczelne, więc to kolejny argument, który przemawia za wyborem oczyszczalni. Ponadto, gwarantują one brak nieprzyjemnych zapachów, z których szamba wręcz „słyną”. Jeszcze nie wiecie co lepiej wybrać?

Oczyszczalnia czy szambo – co jest trwalsze?

Najnowsze przydomowe oczyszczalnie ścieków produkowane są z coraz lepszych tworzyw. Są one bardzo odporne i trwałe, zarówno na warunki atmosferyczne, jak i na czynniki chemiczne. Ponadto, producenci często dają na zbiorniki nawet ponad 10-letnią gwarancję, więc naprawdę nie mamy się czym martwić. Nieco inaczej jest w przypadku szamba. Mimo iż też są trwałe, w większości są wykonane z żelbetonu, który po konfrontacji z negatywnymi czynnikami, niszczeje i staje się nieszczelny.

Biologiczna oczyszczalnia – rozwiązanie dla wygodnych?

Wybór takiej oczyszczalni to po prostu minimalizacja obowiązków związanych z dbaniem o takie urządzenie. Możemy spać spokojnie, wiedząc, że mamy dobrej jakości urządzenie, które nie rozszczelni się pod wpływem złej pogody. Mając oczyszczalnię, musimy liczyć się z rzadkimi wizytami firmy asenizacyjnej, podczas gdy w przypadku szamba są one dosyć częste. Nie mówiąc już oczywiście o przykrych zapachach, które dla posiadaczy szamba, stają się niemal codziennością.

Share.

Leave A Reply