3 najlepsze gry na Facebooku

1

Czytanie gazet, lektura książek pod ciepłym kocem z kubkiem parującej herbaty w dłoni, a może wyjście na spacer do lasu? Dzisiaj te rozrywki powoli już odchodzą do lamusa. Coraz więcej z nas lubi trwonić swój czas w świecie wirtualnym. Jedni przeglądają blogi, inni rozmawiają ze znajomymi, a niektórzy uwielbiają grać godzinami w przeróżne gierki. Robią to zarówno w drodze do pracy z użyciem telefonu, jak i później za biurkiem w firmie oraz wieczorem w domu przed pójściem spać.

Na całe szczęście nie każdy użytkownik internetu jest aż tak sporym maniakiem, zakręconym na punkcie wszystkich sieciowych rozgrywek. Część z nas lubi po prostu od czasu do czasu się rozerwać i kolokwialnie rzecz ujmując odmóżdżyć po ciężkim i wyczerpującym dniu. Niezależnie od tego do której grupy należysz, mamy dla Ciebie dzisiaj ranking najlepszych gier na Facebooku, z którego korzysta dzisiaj prawie każdy z nas.

Candy Crush Saga… czyli sama słodycz

Ta popularna gra logiczna polega na układaniu obok siebie cukierków tego samego typu. W każdym poziomie, a jest ich niemal sto, musimy zebrać odpowiednią liczbę punktów poprzez standardowe działania, a także wykorzystanie bonusów oraz niszczenie niechcianych elementów. I gdzie tu ta cała trudność? Głównym problemem jest ograniczona liczba żyć naszej postaci. Oczywiście…możemy je dokupić za pomocą prawdziwej gotówki.

Gra Candy Crush

FarmVille 2, niczym prawdziwe wiejskie życie

Twór ten to kontynuacja znanej, przeglądarkowej gry ekonomicznej. Możecie tam nieco się odrealnić i zapomnieć o swoim prawdziwym życiu, wcielając się w rolę młodego rolnika prowadzącego gospodarstwo. Co prawda na początku do dyspozycji dostaniecie tylko małe pole i kilka niezachwycających roślinek, ale z czasem przy odrobinie cierpliwości możecie stworzyć prężnie działające gospodarstwo, przynoszące dość spore dochody. Za wszystko płacimy tutaj wirtualną walutą, lecz dla mniej cierpliwych (i bardziej bogatych) przygotowano także system mikropłatności.

Gra FarmVille 2

Angry Birds Friends, jako ptaki na punkcie których oszalało Twoje dziecko

Te postacie z pewnością znane są każdemu rodzicowi, który został zmuszony przez swoją pociechę do zakupu plecaka, piórnika lub innego szkolnego gadżetu z tymi popularnymi i gniewnymi zwierzakami.

Na czym więc polega ta gra?  Cóż, jedynym motywem przewodnim jest tutaj konflikt pomiędzy wściekłymi ptakami oraz zielonymi świnkami, które kradną ich jaja. Gracz musi więc raz na zawsze pozbyć się świnek za pomocą procy i… żywych pocisków, jakimi są tytułowe Angry Birds. Ponieważ dysponujemy ograniczoną liczbą amunicji, jesteśmy także zmuszeni do opracowania konkretnej taktyki i strategii w zależności od sytuacji oraz planszy.

Gra Angry Birds Friends

A tych ostatnich mamy do dyspozycji aż sto, pogrupowanych w różne kategorie i różniących się od siebie wyglądem oraz trudnością. Tym co kusi jest fakt, iż oprócz potyczek indywidualnych możemy także rozgrywać mecze ze znajomymi lub brać udział w otwartych zmaganiach.

Share.

Jeden komentarz

  1. Dostaję często od znajomych zaproszenia z tych gier, ale mnie do nich nie ciągnie. Parę razy grałam w minion rush, to było spoko. A jak byłam młoda i głupia, to jeszcze „uprawiałam” roślinki w monster world. Teraz nawet jak mi się bardzo nudzi, to nie gram.

Leave A Reply