Wypryski ropne, pryszcze – w fachowej literaturze medycznej ta przypadłość określana jest jako trądzik pospolity. Choroba ta ściśle wiąże się z nadczynnością gruczołów łojowych. Wskutek nadmiernej produkcji łoju następuje zaczopowanie porów, wskutek czego powstają wtórne zakażenia bakteryjne. Jedną z istotnych przyczyn powstawania trądziku jest nadczynność hormonów płciowych, dlatego schorzenie to jest bardzo częste wśród młodzieży w okresie rozwijania płciowego. Powstają liczne krostki, wągry, grudki na twarzy, plecach, klatce piersiowej.
• Zmień dietę i pij zioła
• Receptura 1 (Klimuszko) do picia
• Receptura 2 (Kiljańska i Mojkowska) do przemywania
• Receptura 3 (Kiljańska i Mojkowska) do odtruwania i witaminizowania
W medycynie wyróżnia się kilka odmian trądziku młodzieńczego – trądzik skupiony, bliznowcowy, martwiczy, sterydowy, polekowy i zawodowy. Istnieje jednak kilka uniwersalnych metod pomagających w znacznym złagodzeniu objawów. Jak więc pozbyć się pryszczy domowymi sposobami?
Zmień dietę i pij zioła
Wiele osób zastanawia się jak pozbyć się pryszczy całkowicie. Okazuje się że niebagatelne znaczenia ma dieta, ponieważ odgrywa ogromne znaczenie w leczeniu trądziku. Z menu należy więc całkowicie wyeliminować słodycze, czerwone mięso, tłuszcze zwierzęce, alkohol i w miarę możliwości kawę i czarna herbatę. Spożywane posiłki powinny być bogate w owoce i warzywa które dostarczają organizmowi wielu składników odżywczych.
W leczeniu objawowym stosuje się specyfiki wysuszające, które nie zawsze są skuteczne. Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się stosując różne mieszanki ziołowe które działają kompleksowo na cały organizm, działają przeciwzapalnie, i odtruwająco. Kilka receptur stworzonych przez autorytety w dziedzinie zielarstwa pomoże w znacznym złagodzeniu skutków tej choroby.
Receptura 1 (Klimuszko) do picia
- ziele marzanki
- ziele fiołka trójbarwnego
- baz czarny ziele
- nagietek kwiat
- szałwia liść
- brzoza liść
- perz – kłącze
- arcydzięgiel korzeń
- łopian korzeń
- mniszek pospolity korzeń
Łyżkę ziół należy zalać szklanką gorącej wody, pozostawić do naciągnięcia przez ok 3 godziny. Pić 3 razy dziennie przed posiłkami.
Receptura 2 (Kiljańska i Mojkowska) do przemywania
- mięta pieprzowa – liść
- rumianek pospolity
- krwawnik – kwiat
- nasienie lnu
- korzeń mydlnicy
- szałwia – liść
Łyżkę ziół zalać gorącą wodą. Po wystudzeniu do temperatury pokojowej należy przemywać skórę kilka razy dziennie. Sporządzony odwar bardzo dobrze łagodzi stany zapalne.
Receptura 3 (Kiljańska i Mojkowska) do odtruwania i witaminizowania
- fiołek trójbarwny
- owoc dzikiej róży
- owoc maliny
Łyżkę wymieszanych ziół zalać szklanką gorącej wody. Chcąc uzyskać pozytywny rezultat to należy wywar pić trzy razy dziennie. Mieszanka witaminizuje i odtruwa organizm, i i działa energetyzująco.
Zioła mają niezwykłą moc, kilkadziesiąt lat temu były podstawą leczenia wielu wielu chorób. Dziś choć trochę zapomniane w przeciwności do farmaceutyków leczą nie tylko objawy choroby, ale też działają tonizująco na cały organizm nie niszcząc jego naturalnych funkcji obronnych.
2 komentarze
A robiliście kiedyś tonik z octu jabłkowego? On działa antybakteryjnie i jest dobry na wypryski. Gdy problem nie jest zbyt duży to należy zmieszać ocet z wodą w proporcji 1:10. A gdy trądzik jest większy, to dodaję się więcej octu, tylko, żeby to nie było pół na pół.
O takich metodach jeszcze nie słyszałam, ale może warto je zapamiętać, zwłaszcza że sama niestety mam dość spore problemy z cerą i czasem nie mam już sił co do tego, jakie zabiegi i czynności powinnam wykonywać.