Rodzaje materaców, jak wybrać dobry materac do łóżka dla dwojga?

0

Komfort snu w znacznej mierze uzależniony jest od tego, na czym śpimy. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, że są różne rodzaje materaców, jedne lepiej sprawdzają się u osób, które lubią spać na twardej powierzchni, inne precyzyjniej dopasowują się do sylwetki. Problemem jest wybranie uniwersalnego materaca dla pary, który zaspokoi potrzeby dwóch osób. Jakie są popularne rodzaje materaców i jak wybrać materac dla dwojga?

Jak wybrać materac?

Wybór odpowiedniego materaca, który zapewni zdrowy i komfortowy sen, wcale nie jest taki prosty. Jest wiele rodzajów materacy, które wyróżniają się innymi właściwościami. Jeszcze trudniejsze jest dopasowanie do dwóch osób, które mogą mieć odmienne preferencje co do twardości materaca. Przy wyborze warto skupić się nie na cenie, a właśnie na rodzaju i na tym, z czego ta powierzchnia została wykonana, jaką technologię zastosowano itp. Wybór materaca ułatwia blog madrex.pl, na którym publikowane są praktyczne porady dotyczące zakupu łóżka czy urządzania sypialni. Przyjrzyjmy się, jakie są popularne rodzaje materaców i jaki będzie odpowiedni dla pary.

Jakie są rodzaje materaców?

Wśród popularnych materaców wymienia się sprężynowe, a dokładniej – kieszeniowe. Wewnątrz, sprężyny umieszczane są w specjalnych kieszonkach, dzięki czemu podczas snu są one niewyczuwalne, wręcz przeciwnie. Działają na takiej zasadzie, że dopasowują się do ciała osoby śpiącej, zwiększając tym samym komfort wypoczynku.

Kolejnym rodzajem są materace piankowe. Ich wypełnienie może być zróżnicowane. W sprzedaży są materace z pianki poliuretanowej, termoelastycznej, wysokoelastycznej czy zwykłej. Wybór nie może być przypadkowy, ponieważ od rodzaju pianki zależy trwałość podłoża do spania, ale i komfort. Chcąc mieć materac, który będzie dobrze dopasowywał się do ciała, a przy tym będzie można użytkować go przez kilka lat, warto sięgnąć po modele z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej.

Do wyboru są jeszcze materace lateksowe. Są one polecane osobom, które nie lubią, kiedy mają wrażenie, że wtapiają się w materac. Modele te są jednak komfortowe, sprężyste, a do tego mają właściwości antybakteryjne. Materace lateksowe są świetnym wyborem dla alergików.

Jaki materac dla dwojga?

Dopasowanie materaca do potrzeb dwóch osób może przysporzyć nieco kłopotów. Istotne przy tym są nie tylko indywidualne preferencje co do twardości modelu, ale i należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak waga. Rozwiązań dla par jest kilka. Można zdecydować się na materac o średniej twardości, co będzie pójściem na kompromis. Lepszym wyjściem jest jednak zakupienie dwóch pojedynczych materaców o różnych właściwościach, ale o tych samych wymiarach i wysokości. Takie rozwiązanie można zastosować w łóżkach o szerokości co najmniej 160 cm. Dodatkowo warto kupić materac nawierzchniowy, który połączy dwa rodzaje powierzchni. Wówczas zadowolone będą obie osoby i nie wpłynie to negatywnie na jakość ich snu.

Share.

Leave A Reply