Jacuzzi ogrodowe, czyli odpoczynek przed domem

4

Planując nowe wyposażenie ogrodu zazwyczaj myślimy o nowych meblach, ewentualnie wybieramy roślinność, która sprawi, że nasze otoczenie będzie piękniejsze. Coraz więcej osób jednak myśli, jak uprzyjemnić sobie wolne chwile w ogrodzie, przeglądając ofertę różnych jacuzzi.
Skąd ta rosnąca popularność tych urządzeń? Dlaczego warto mieć ogrodowe jacuzzi przed swoim domem?

Jacuzzi to recepta na relaks

Jacuzzi najczęściej wybieramy z tęsknoty za odpoczynkiem. Wracając po całym dniu męczącej pracy, gdzie minimum 8 godzin musimy siedzieć przed komputerem, jedyną rzeczą na którą mamy ochotę, to położyć się i zrelaksować. Jednak takie bezczynne leżenie wcale nie pomoże naszemu obolałemu kręgosłupowi. Idealnym rozwiązaniem byłby hydromasaż w jacuzzi ogrodowym – jak w Sundance (http://sundance.pl), który rozluźniłby napięte mięśnie, obniżyłby ciśnienie i dodatkowo poprawił nastrój.

Jacuzzi zewnętrzne

Komfort posiadania jacuzzi

Po co jechać na drugi koniec miasta na basen kiedy chcemy po prostu odpocząć? Stanie w korkach to ogromna strata czasu, dla zmęczonego organizmu kolejne godziny w samochodzie raczej nie przyspieszą regeneracji po ciężkim dniu. Czemu więc nie pomyśleć o takim relaksującym małym basenie u siebie w ogrodzie? W dodatku można go używać przez cały rok. Zimą takie kąpiele są nawet zdrowsze i hartują organizm, a wiadomo, że na zdrowiu oszczędzać się po prostu nie opłaca.

Korzyści zdrowotne

To chyba największy argument przemawiający za posiadaniem jacuzzi ogrodowego. Liczba korzyści, jakie płyną z użytkowania takiego urządzenia jest ogromna. Przede wszystkim jacuzzi to odpoczynek. Nic tak nie łagodzi stresu jak godzina w takim urządzeniu masującym. Po takiej sesji chyba nikt nie będzie miał kłopotów ze snem, ponieważ jacuzzi skutecznie takie problemy eliminuje. Mało tego, hydromasaż jest polecany sportowcom, ponieważ rozluźnia przeciążone mięśnie i ma dobry wpływ na stawy. Podobnie jest zresztą w przypadku osób starszych. Kąpiel w jacuzzi skutecznie złagodzi bóle artretyczne, ale też obniży poziom cukru we krwi.

Jacuzzi poza domem

Nieoceniona refleksologia

To terapia, która była znana jeszcze przed naszą erą. Polega na uciskaniu konkretnych punktów zwanych refleksami, które są odpowiedzialne za poszczególne funkcje w naszym organizmie. W jacuzzi taką funkcję pełnią specjalne dysze, które kierują strumień na poszczególne miejsca, co jest zgodne z założeniami terapii holistycznej, która przynosi ukojenie ciału, umysłowi i emocjom.

Prestiż

Posiadanie w swoim ogrodzie takiego urządzenia jak jacuzzi to też niesamowity prestiż. Żaden sąsiad pewnie nie przejdzie obojętnie wobec takiego luksusowego sprzętu, dlatego warto pomyśleć jak ustrzec się przed nachalnym wzrokiem obcych ludzi, kiedy my będziemy właśnie zażywali leczniczej kąpieli. Jacuzzi ogrodowe to urządzenie, które świadczy o wysokim poziomie życia. Cena takiego urządzenia nie jest mała, ale bardzo szybko się zwróci. Zalety korzystania z hydromasażu są bowiem bezcenne.

Share.

4 komentarze

  1. Ja też tak chcę!!! Szkoda tylko, że nie mam ogródka 🙂 Ale jeśli kiedyś dorobię się własnego ogródeczka, to nie omieszkam pomyśleć o takim rozwiązaniu. Musze to mieć!!!

  2. Jak ja bym chciała mieć taki minibasen u siebie w ogrodzie… Ba! Ogród też chciałabym mieć! No i dom! 😀

  3. Dałabym się pokroić za takie jacuzzi. Ale to pewnie koszmarnie drogie jest. No i jeszcze potem taki basen trzeba myć, a to chyba nie jest proste. Wiele ile kosztuje potem utrzymanie jacuzzi?

Leave A Reply