Top 5 oryginalnych projektów wnętrz

1

Współcześnie ludzie co rusz prześcigają się w tym, aby wymyślić coś lepszego, ładniejszego, niebanalniejszego i bardziej ekstrawaganckiego. Prym w tej dziedzinie wiodą architekci i dekoratorzy – twórcy aranżacji, które przyciągną uwagę nawet najwybredniejszych klientów. Nawet my sami jako właściciele domów, pragniemy aby nasze cztery kąty budziły zachwyt i wywoływały podziw wśród naszej rodziny i przyjaciół.

Warto więc wziąć pod uwagę znalezione na portalach takich jak Homebook (homebook.pl) i zainspirować się nimi, aby stworzyć własne niepowtarzalne aranżacje pomieszczeń. W naszym artykule przedstawimy Wam dzisiaj dziesięć nowatorskich i wartych uwagi pomysłów z których możecie skorzystać.

1. Zielono mi… czyli ściany i dachy pokryte roślinnością

Elementy florystyczne stają się coraz bardziej popularne i chętnie naśladowane. Do pomieszczeń wnoszą wyjątkowy i unikalny powiew świeżości, sprawiając iż do lamusa odchodzą już zwykłe kwiaty w doniczkach. Roślinne panele jak i otoczone zielenią ekrany z efektami świetlnymi mają same zalety – oczyszczają powietrze i przykuwają uwagę odwiedzających nas gości.

Zielona ściana pokrytwa roślinnością

2. Nieokiełznana Afryka

Egzotyczne – to chyba najtrafniejsze słowo jakimi można określić afrykańskie wpływy, coraz częściej brane pod uwagę przy tworzeniu projektów wnętrz. Ciepłe kolory i imitacje skór zwierzęcych idealnie komponują się z pomieszczeniami w stylu eklektycznym. Ten trend często wykorzystywany jest w luksusowych letnich posiadłościach, gdzie możemy zobaczyć rzeźby oraz ręcznie wykonane dekoracje inspirowane Afryką.

3. Z wizytą u dziadków – czyli hafty i robótki na drutach

Pozostaje nam tylko żałować, że nie przypatrywaliśmy się z większą uwagą naszym kochanym babuleńkom, kiedy chwytały igłę i sprawnie wyszywały zachwycające cuda. Coraz modniejsze stają się bowiem pełne węzłów kolorowe dywany, urocze wiklinowe koszyki i piękne narzuty na komplety wypoczynkowe. Rzeczy typu DIY (Do It Yourself) do projektów wnętrz wprowadzają mnóstwo ciepła oraz typowo domowej atmosfery, dzięki czemu pomieszczenia przestają być już bezosobową przestrzenią wypełnioną meblami.

Druty to atrybut każdej babci

4. Męski pierwiastek

Model rodziny, w którym to mężczyzna zarabiał na życie, a kobieta zostawała z dziećmi piorąc i gotując, stał się już krótko mówiąc niemodny. Dzisiaj dzięki równouprawnieniu mężczyźni coraz więcej czasu spędzają w domowych pieleszach. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w projektach wnętrz przygotowanych specjalnie pod gusta panów. Stonowane barwy, nowoczesne meble i funkcjonalność wyniesiona ponad „urokliwość” pomieszczeń – to główne z cech jakimi charakteryzują się męskie wnętrza.

5. Romantyczna marzycielka

Pomieszczenia w romantycznym stylu nie bez powodu znajdziemy w domach, gdzie kobiety mają znaczną przewagę. Ponoć niektóre z gospodyń domowych uważają iż człowiek pięknieje od środka, gdy otoczony jest pięknymi przedmiotami. Jedno jest pewne, modne kiedyś kwiatowe wzory powracają znów do gry po małym liftingu – w połączeniu z białym tłem. Tapety, grafiki, różnorodne kolory są mile widziane, dopóki tylko współgrają ze sobą, tworząc oszałamiający rezultat.

Share.

Jeden komentarz

  1. Ciekawy tekst, nie przypuszczałem, że to takie skomplikowane.”wnętrz przygotowanych specjalnie pod gusta panów” a to już mega hit 🙂

Leave A Reply