Niebanalne, wręcz szalone meble dla domu

1

Meble designerskie szturmem podbijają serca każdego, kto chociaż raz zobaczy je w magazynach, czy na blogach wnętrzarskich. Artyści przekraczają kolejne granice i tworzą meble o takich formach, których sami nie bylibyśmy w stanie sobie wyobrazić.

Łóżko produktem indywidualnym

Jednym z bardziej zabawnych pomysłów jest stworzenie łóżka, którego materac jest jedynie obrysem śpiącego człowieka. By na nim zasnąć, musimy ułożyć się na boku i tkwić w bezruchu całą noc. Jest jednak wielu takich, którzy nie mieliby nic przeciwko, by ich łóżka przypominały niejako odlew ich własnego ciała.

źródło: homebook.pl

Krzesła i jego formy

Designerzy z całego świata prześcigają się w pomysłach na jak najbardziej szalone meble, wiele z nich to krzesła. Wśród tych najciekawszych jest projekt, który do złudzenia przypomina wygięty płatek kwiatka – jego linia przypomina subtelne wygiętą liczbę 4. Artysta wykonał je poglądowo z różnych materiałów: do wyboru jest opcja „eko” ze stelażem oplecionym wikliną lub wersja standardowa – cała z gładkiego materiału.

Kolejnym ciekawym projektem jest praca holenderskiego artysty, który wykorzystał znak rozpoznawczy swojego kraju – tulipany. Krzesła są montowane głównie w przestrzeniach publicznych.przytwierdzone do podłoża i stoją na jednej nóżce (łodydze), natomiast u nasadzie pręta jest przymocowany kwiat, stworzony z tworzywa sztucznego. By usiąść na krześle należy rozłożyć liść kwiatu i wygodnie usiąść w jego kielichu.

Futurystyczna łazienka

Kto z nas nie marzy o pięknej i przestronnej łazience? A co, gdyby połączyć z łazienką marzenia z dzieciństwa o zabawie z wodospadem? Designerzy armatury łazienkowej też byli kiedyś dziećmi i doskonale rozumieją potrzeby ludzi. Stworzono umywalkę w formie wygiętego korytka. Odpływ wody nie znajduje się w standardowym miejscu – woda spływa w dół wzdłuż wygięcia, prosto… na ziemię, gdzie jest zrobiona kratka ściekowa. Czyż to nie genialne?

źródło: homebook.pl

Biblioteczka w roli głównej

Kto powiedział, że książki muszą stać prosto w nudnych regałach? Dla nieco szalonych i bardziej wymagających klientów, stworzono regał na książki w kształcie napisu READ (z ang. Czytać). Jak to możliwe? Projektanci połączyli słowo pisane z półką na książki tworząc sam kontur wyrazu. Na ścianie wieszamy jedynie zarys słowa „czytać”, a później dowolnie układamy w nim książki.

źródło: homebook.pl

Share.

Jeden komentarz

  1. Ten domek przy łóżku robi wrażenie! I tak sobie myślę, że można go nawet samemu zbudować, dzieciaki będą zachwycone. Sama chciałabym mieć taką swoją „samotnię”. A półka w kształcie napisu jest po prostu genialna! Wow! Wow! Wow!

Leave A Reply