Sofa, kanapa czy narożnik – jakie meble wypoczynkowe sprawdzą się w salonie?

0

Salon to dla wielu osób najważniejszy pokój w każdym mieszkaniu lub domu. To w nim odpoczywamy, ale i spędzamy czas z rodziną lub z przyjaciółmi. Warto więc zadbać o to, by wyposażyć go w komfortowe meble wypoczynkowe, które nie tylko posłużą do siedzenia, ale przydadzą się też, kiedy ktoś z gości będzie chciał zostać na noc. Co więc lepiej sprawdzi się w salonie: sofa, kanapa czy narożnik?

Stylowe sofy do salonu

Sofy to stylowe, niskie meble wypoczynkowe, które są chętnie wybierane do pokojów dziennych. Niektórzy utożsamiają je z kanapami, jednak modele te różnią się od siebie konstrukcją, a czasem nawet zastosowaniem. Dawniej sofy nie były rozkładane. Mówiono o nich, że przypominają duże fotele. Zapewniały one wypoczynek w ciągu dnia lub umożliwiały drzemkę. Dziś coraz częściej można już kupić modele rozkładane, które podobnie jak kanapy, odgrywają rolę mebli sypialnianych. Sofy z funkcją spania znajdziesz na Allegro.pl, gdzie dostępne są komplety wypoczynkowe w wielu kolorach i wzorach. Z łatwością można więc dopasować je do różnych aranżacji, zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych.

Wygodne kanapy do pokoju dziennego

Kanapy to meble wypoczynkowe nieco wyższe od sof. Z reguły oparte są na skrzyni, która często służy za pojemnik na pościel. Kanapa wyróżnia się wysokim komfortem użytkowania, często dołączone są do niej dekoracyjne poduchy. Mebel ten może się rozkładać, przeważnie dostępny jest w wersji 2- lub 3-osobowej. Mając wystarczająco duży salon, do kanapy można dobrać wygodne fotele, dzięki czemu zwiększą się możliwości przyjmowania gości. W przypadku mebli z funkcją spania warto zwrócić uwagę na to, z czego zostały one wykonane. Często używane kanapy powinny mieć obicia z wysokiej jakości tkanin. Niektórzy decydują się nawet na kanapy skórzane, które są wyjątkowo trwałe i odporne na zniszczenia.

Funkcjonalne narożniki do salonu

Narożniki to meble wypoczynkowe, które wyróżniają się dużą funkcjonalnością. Znajdą one zastosowanie zarówno w kawalerkach, jak i w większych mieszkaniach. Decydując się na zakup narożnika z funkcją spania, otrzymujemy wygodny mebel, który może być użytkowany niemal cały czas. Narożniki dostępne są w różnych rozmiarach. Najczęściej przypominają kształtem literę L lub U. Tuż przy nich stanąć mogą stoliki kawowe, które uzupełnią aranżację salonu. Narożniki są funkcjonalne nie tylko dlatego, że najczęściej można je rozłożyć. Większość ma jeszcze dekoracyjne poduchy, a nawet regulowane zagłówki. Mogą być też wyposażone w pojemniki na pościel, dzięki którym nie trzeba będzie myśleć o dodatkowej komodzie.

Narożniki do salonu wykonywane są z różnych materiałów. Tkaniny obiciowe dostępne są w przeróżnych barwach i wzorach. W sprzedaży są również narożniki ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Nikt nie powinien mieć problemów z dopasowaniem ich do stylu salonu. We wnętrzach skandynawskich sprawdzą się narożniki szare, w klasycznych natomiast beżowe lub brązowe. W salonach glamour dobrze będzie prezentował się narożnik tapicerowany pikowany w wyrazistych kolorach. Urządzając pokój dzienny industrialny, lepiej postawić na minimalizm. Dobrym wyborem będzie zakup narożnika w ciemnych barwach, np. czarnego lub ciemnoszarego, najlepiej na metalowych nóżkach.

Share.

Leave A Reply