Pomysły na aranżację zabytkowych mebli gabinetowych

0

W dawnych czasach, gabinet był jedną z ważniejszych części domu, stanowiąc swoiste miejsce idealne do pracy czy przyjmowania gości. Przez lata nieco się to zmieniło i większość domów, nie ma już własnych gabinetów. Antyki cieszą się jednak dużą popularnością, a meble gabinetowe, może z powodzenie zaadaptować do współczesnych wnętrz. W jaki sposób?

Co warto wiedzieć o zabytkowych meblach gabinetowych?

W dawnych czasach o renomie domu i jego pozycji, także jako elity inteligenckiej, świadczyło posiadanie własnego gabinetu i biblioteki. Było to miejsce prestiżowe i wyjątkowe. Nie tylko służyło pracy i wypełnianiu obowiązków, ale też do przyjmowania gości oraz wypoczynku i relaksu, zwłaszcza przy książkach. Obecnie w mało którym domu, nie mówiąc już o mieszkaniach, można znaleźć pomieszczenia służące jako gabinet czy biblioteka. Wiele osób pewnie marzyłoby o takim miejscu i przy odrobinie chęci i możliwości, można takie urządzić.

Zabytkowe meble gabinetowe, jako antyki, zdobywają coraz większą popularność. Wypełniając nimi wnętrze, tworzy się wyjątkowy elegancki styl. Mogą zachwycić swoim wyglądem, a także pełnić jak najbardziej praktyczną rolę – antyczne meble, z racji innych form produkcji, są o wiele trwalsze i lepsze jakościowo! Tylko jak urządzić takie wnętrze?

Zabytkowe meble gabinetowe – jakie wnętrza?

Mówiąc o antycznych meblach, najczęściej mamy na myśli wnętrza w stylu klasycznym, który w całości nawiązuje do minionych lat. Jeżeli rozważnie dobierzemy zarówno meble, jak i inne elementy wystroju, z pewnością stworzymy niezapomnianą aranżację, ale nie jest to jedyna możliwość. Zabytkowe meble gabinetowe sprawdzą się nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale też w tych bardziej nowoczesnych. Mogą stanowić ciekawy element całego wyposażenia pomieszczenia, będąc tym samym oryginalnym dodatkiem.

Aranżacja zabytkowych mebli gabinetowych w klasycznym stylu

Jeżeli jesteśmy zwolennikami klasycznego stylu, zabytkowe meble gabinetowe mogą się tutaj sprawdzić idealnie. Wprowadzą do wnętrza wyjątkowy styl i szyk przy zachowaniu jak najwyższej jakości. W połączeniu z innymi elementami wnętrza, będącymi w klasycznym stylu mogą razem tworzyć wnętrze o wyjątkowym charakterze, z którego tchnąć będzie historią i tajemnicą.

W takich pomieszczeniach, przyjemniej się przebywa, odpoczywa i oddaje swoim pasjom. Zabytkowa biblioteczka wypełni się księgozbiorem, po których chętnie będziemy sięgać, a klasyczne biurko stanie się miejscem, przy którym spędzimy godziny na pracy i przyjemnościach. Do tego można dodać wyjątkowe meble tapicerowane w starym stylu i ozdobić pomieszczenie stylowymi lampami.

Aranżacja zabytkowych mebli gabinetowych w stylu nowoczesnym

Zabytkowe meble to jednak nie tylko propozycja dla pomieszczeń w starym stylu. Równie dobrze sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, jako wyjątkowe uzupełnienie, tworząc tym samym oryginalną kompozycję w połączeniu z meblami i dodatkami bardziej nowoczesnymi. W tym wypadku stare meble gabinetowe także mogą być dobrym rozwiązaniem – zarówno jeżeli chodzi o biblioteczki, sekretarzyki, jak i biurka. Będą stylowym uzupełnieniem, szczególnie gdy dołączy się do tego meble i dodatki, nawet współczesne, które w jakiś sposób będą do nich nawiązywać.

Popularny jest zresztą styl eklektyczny we wnętrzach, czyli łączący ze sobą różne style aranżacyjne. Najczęściej dotyczy to właśnie połączeń typu współczesne wzornictwo z dawnym. Na przykład do nowoczesnych wnętrz wprowadzając zabytkowe meble. Nie jest to proste rozwiązanie, ponieważ eklektyzm wymaga pewnego wyczucia, by umieć połączyć w całość na pozór bardzo różne i niepasujące do siebie elementy. Dzięki temu wnętrze z zabytkową biblioteczką lub biurkiem, obok których stoi nowoczesna kanapa lub fotel, będzie wyglądało bardzo elegancko.

Share.

Leave A Reply