Jakie rozwiązania do łazienki zobaczysz w salonie z łazienkami?

0

Przed remontem łazienki obowiązkowo powinniśmy wybrać się do salonu z łazienkami. Znajdziemy tam nie tylko inspiracje do zagospodarowania całej przestrzeni, ale także pomysły na to, jak optycznie powiększyć naszą łazienkę. Dodatkowo salony zaskakują coraz to nowszymi rozwiązaniami, więc każdy z nas znajdzie tam coś dla siebie.

Mała łazienka ― jakie rozwiązania?

Aranżacja małej łazienki wbrew pozorom wcale nie jest prosta. Musimy wszystko dokładnie zaplanować, aby mimo niewielkiej przestrzeni, zmieściły się tam najpotrzebniejsze sprzęty. Dlatego w takiej łazience warto postawić na urządzenia, które pełnią kilka funkcji jednocześnie. Trzeba także zadbać, aby cała przestrzeń została maksymalnie wykorzystana.

Poza tym, jeśli zastosujemy niektóre triki, jesteśmy w stanie optycznie powiększyć naszą łazienkę. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kolor ścian. Ciemne barwy, a także spore kontrasty mogą wizualnie zmniejszyć te pomieszczenie. Dlatego najlepiej wybierać jasne, przyjemne kolory, a do tego zadbać o odpowiednie oświetlenie naszej łazienki. Dodatkowo, możemy powiększyć ją za pomocą luster. Szczególnie warto zainwestować w te duże, które zajmą całą ścianę. Inspiracji najlepiej szukać w salonach, gdzie nie brakuje ciekawych projektów wnętrz. Zresztą taki salon z łazienkami to dobre miejsce, aby zobaczyć końcowy efekt tego pomieszczenia.

rozwiązania-do-łazienki-mała-łazienka

Innowacyjne wanny i prysznice

Wanna czy prysznic? A może i wanna i prysznic? Rozwiązań jest mnóstwo… Ważne, aby nasze pomieszczenie było funkcjonalne. Ostatnio bardzo modne stały się wolnostojące wanny na nóżkach, które są nie tylko wygodne i praktyczne, ale także pełnią funkcję estetyczną w łazience.

Jednak wiele osób zamiast wanny, decyduje się na prysznic, który zajmuje znacznie mniej miejsca. Wśród najnowszych projektów liderem jest nowoczesny prysznic bez brodzika, który znakomicie sprawdza się w modernistycznych łazienkach. Te nowoczesne rozwiązanie nie posiada barier architektonicznych, w związku z czym świetnie sprawdza się w łazienkach osób starszych czy schorowanych.

Toaleta z funkcją mycia

Coraz częściej decydujemy się na połączenie łazienki z ubikacją. W takim miejscu szczególnie warto zadbać o dokładne zagospodarowanie przestrzeni. Jednym z ciekawych rozwiązań, które nie zajmie zbyt wiele miejsca, jest toaleta myjąca, czyli bidet i miska WC w jednym. Wielu z nas te urządzenie może się wydać nieco dziwne, jednak cieszy się ono coraz większą popularnością. Dlaczego? Po pierwsze to bardzo komfortowe i higieniczne rozwiązanie, które zajmuje stosunkowo mało miejsca. Dodatkowo taka toaleta często posiada funkcje podgrzewania deski, automatycznego odkamieniania, a także usuwania nieprzyjemnych zapachów.

łazienka-salon-z-łazienkami-toaleta-myjąca

W salonach z łazienkami można znaleźć mnóstwo inspiracji i rozwiązań, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Dlatego warto odwiedzić je przed remontem tego pomieszczenia.

Share.

Leave A Reply