Jakie oświetlenie, lampy warto mieć w salonie, a jakie w sypialni?

0

Trafnie dobrane i właściwie zamontowane oświetlenie w mieszkaniu powinno być funkcjonalne i jednocześnie budować odpowiedni nastrój we wnętrzach. Eleganckie żyrandole, lampy stojące, lampy stołowe, plafony i kinkiety pomagają stworzyć przytulną atmosferę w pomieszczeniach, w których spędzasz sporo czasu. Jakie oświetlenie, lampy warto mieć w salonie, a jakie w sypialni?

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie wewnętrzne?

Urządzając dom, remontując mieszkanie pamiętaj, że aranżacja Twojej domowej przestrzeni powinna iść w parze z planowaniem lokalizacji oświetlenia. Dzięki temu unikniesz zbędnych kłopotów związanych z koniecznością dopasowania instalacji elektrycznej do rozmieszczenia lamp.

Zwróć uwagę, że poszczególne pomieszczenia wymagają odmiennego rodzaju światła. W kuchni i łazience najlepiej sprawdzają się lampy punktowe, natomiast do salonu, jadalni czy sypialni doskonale pasują duże pojedyncze lampy, zarówno wiszące, jak i stojące. Oświetlenie do salonu i sypialni przejrzysz na meblobranie.pl, dzięki zamieszczonym tam poradom stworzysz w swojej strefie relaksu niepowtarzalny klimat. W ofercie znajdziesz unikalne kombinacje świetlne, które pozwolą Ci zbudować w pokojach przytulny nastrój i jednocześnie podkreślą walory aranżacyjne każdego z pomieszczeń.

Jakie lampy do salonu?

Salon to miejsce przeznaczone do wypoczynku, pełni również rolę gościnną i reprezentacyjną. Zadbaj w nim o możliwie jak największą ilość światła dziennego, dawka naturalnego oświetlenia zapewni Tobie i pozostałym domownikom komfort podczas słonecznych dni.

żyrandol do salonu

W salonie lub jadalni nie obejdzie się jednak bez źródła sztucznego światła. Do wyboru masz lampy w szerokiej gamie wzorniczej, kolorystycznej, o zróżnicowanych parametrach oświetleniowych. Pamiętaj, że design lamp w salonie powinien współgrać ze stylizacją pomieszczenia, to istotny element dekoracyjny przestrzeni.

Jeżeli jesteś zwolennikiem tradycyjnych koncepcji postaw na efektowny żyrandol do salonu, jednak pamiętaj, że nie powinno być to jedyne źródło światła w tym pokoju. Podczas długich wieczorów w gronie rodziny idealnie sprawdzą się lampy podłogowe lub lampy stołowe. Eleganckie lampy stojące dają ciepłe, rozproszone i dyskretne światło, wprowadzają do pomieszczenia przytulny nastrój.

Oświetlenie w sypialni – modne inspiracje

W sypialni potrzebujesz światła, które gwarantuje intymność, pozwala na komfortowy wypoczynek. Jeśli to możliwe podziel oświetlenie na strefy lub zadbaj o lampy z możliwością regulacji mocy światła.

lampy na stolik nocny

Sprawdzone lampy do sypialni to lampki na stoliki nocne lub lampy mocowane na klipsach, które można zamontować u wezgłowia łóżka. Nie możesz zapomnieć o głównym źródle oświetlenia, potrzebna Ci będzie lampa lub lampy wiszące do sypialni umieszczone nad łóżkiem lub w centralnym punkcie pokoju. W sypialni dobrze zamontować kinkiety ścienne, w wersji skierowanej w dół mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne lampki na stoliki nocne.

Share.

Leave A Reply