Białe wnętrza – prosto nie znaczy banalnie!

1

Nic dziwnego, że białe wnętrza są tak popularne w XXI wieku. Właściwie od zawsze był to kolor najchętniej wybierany przy aranżacji mieszkań. Jest elegancki i łatwo łączy się z innymi barwami. Istnieje jednak obawa, że nasz salon, kuchnia lub sypialnia staną się nudne i nieoryginalne. Co zrobić? Przede wszystkim warto przeczytać poniższy poradnik.

1. 50 odcieni bieli

Współczesne style mieszkań często jako swój kolor bazowy wykorzystują biel. Możemy ja spotkać zarówno na ścianach, jak i meblach. Najczęściej występuje we wnętrzach skandynawskich, eko i industrialnych. Omówimy je wszystkie poniżej. Jeśli któraś z tych propozycji Was zainteresuje, to warto sprawdzić białe produkty np. www.homebook.pl lub podobnych stronach, ponieważ internet daje nam znacznie większe możliwości przy wyborze sprzętów do naszych mieszkań.

biała ściana styl skandynawski

2. Biel w stylu skandynawskim

Skandynawia nie powinna kojarzyć się nam jedynie z chłodem i fiordami. Wnętrza utrzymane w tym stylu, na przekór stereotypom, są ciepłe i przytulne. Dominuje tu kolor biały w połączeniu ze stonowanymi barwami ziemi. Biały barwa na ścianach pozwala powiększyć optycznie przestrzeń. W takim mieszkaniu dobrze jest wykorzystać naturalne materiały jak drewno, które ociepla przestrzeń. Charakteru dodają też designerskie akcesoria w postaci lamp, zegarów czy oryginalnych grafik.

3. Biel w stylu industrialnym

Moda na przekształcanie powierzchni przemysłowych pojawiła się w połowie zeszłego wieku w Nowym Jorku. Zwłaszcza artyści pokochali to rozwiązanie, ponieważ warsztaty i strychy pozwalały im na bardziej kreatywne wykorzystanie przestrzeni.
Biel często jest tu wykorzystywana jako podstawa wystroju w połączeniu z betonem i metalowymi elementami. Występuje zwykle tylko na ścianach. Dodatkową ozdobą w tym stylu mogą być warsztatowe lampy.

biało-brązowe meble do salonu

4. Biel w stylu ekologicznym

Biel pozwala w tym stylu na bardzo dobre skontrastowanie zieleni i brązów, by nasze mieszkanie nie było nudne. Najczęściej wykorzystuje się tu materiały naturalne jak drewno czy bambus. Ten drugi jest prawdziwym hitem w trendzie eko. Miłośnicy tego stylu dbają również o to, by farby wykorzystywane do malowania ścian były ekologiczne. Ważne jest bowiem przede wszystkim to, by nic z naszego najbliższego otoczenia nie szkodziło nam ani środowisku.

5. Koniec z nudą

Jak widzicie, biel możemy zastosować w skrajnie różniących się ze sobą stylach. Dzięki temu możliwe jest eksperymentowanie i dopasowywanie przestrzeni do własnych potrzeb. Warto przeglądnąć w internecie dodatkowe inspiracje do każdego z wymienionych stylów. Biel na pewno już nigdy nie będzie Wam się kojarzyła z nudą, jeśli tylko znajdziemy odpowiednie rozwiązanie do swojego wnętrza.

Share.

Jeden komentarz

  1. Na całkowicie białe wnętrze bym się nie zdecydowała, ale taka skandynawska biel jest spoko. W połączeniu z drewnem i szarością nieźle to wygląda. Biali akurat nie zarzuca się nudy tylko chłód. Dlatego trzeba łączyć ten kolor z cieplejszymi tonami.

Leave A Reply