Aranżacja mieszkania – pomysły z internetu czy z projektantem wnętrz?

1

Zazwyczaj kiedy kupujemy mieszkanie, czy to z rynku pierwotnego, czy wtórnego, cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli urządzić je po swojemu, że damy wyraz naszej szalonej i kreatywnej inwencji twórczej, że rodzina i znajomi wprost oszaleją z zachwytu, kiedy przyjdą do nas na parapetówkę. Kiedy jednak zaczynamy wymyślać, co gdzie będzie i jak to ma wyglądać, załamujemy ręce mówiąc: a może lepiej było wziąć projektanta wnętrz? No właśnie, co się lepiej opłaci, wystrój na własną rękę czy może pomoc specjalisty?

Pomysły na aranżację wnętrz z Internetu

Wiele ciekawych aranżacji mieszkania oferuje Homebook.pl. Są one posegregowane według pomieszczeń, np. łazienka, kuchnia itd. i stylów: skandynawski, tradycyjny, glamour i wiele innych.

Znajdziemy na nich nieskończoną ilość zdjęć, ale też praktycznych porad, jak urządzić dane wnętrze. Poza tym, poznamy najnowsze trendy i przeczytamy poradniki DIY. Często też takie strony są połączone ze stronami, na których można kupić omawiane akcesoria.

Aranżacja sypialni

Plusy samodzielnej aranżacji

Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim duża samodzielność działania. Sami podejmujemy decyzję o tym, jak coś ma wyglądać. Odczuwamy też dużą satysfakcję, kiedy coś udaje nam się zrobić i czujemy się dumni mogąc pochwalić się przed znajomymi, że to właśnie jest nasz pomysł. Zresztą to, co sami wykonamy, możemy wrzucić też do sieci i pomóc innym poszukującym inspiracji.

Kolejną zaletą jest po prostu niższa cena. Robiąc coś na własną rękę, na podstawie pomysłów z Internetu, udaje się zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, którą musielibyśmy wydać, na przykład na projektanta wnętrz.

Minusy samodzielnej aranżacji

Często nie mamy wystarczających umiejętności, żeby coś wykonać samemu. Może się zdarzyć, że zwyczajnie coś nam nie wyjdzie, a wtedy i tak trzeba będzie szukać pomocy wśród specjalistów. Niektórym nawet malowanie ścian może przysporzyć ogromnych problemów, a co dopiero urządzanie salony w stylu skandynawskim.

Pomysł na sypialnię

Aranżacja wnętrz z projektantem wnętrz

Wynajmując projektanta, który wszystko nam odpowiednio rozplanuje to idealne rozwiązanie dla osób, które kompletnie nie znają się na wystroju wnętrz. Wystarczy, że powiemy czego oczekujemy, a projektant natychmiast zwizualizuje nasze zachcianki. Osób, które się na tym znają nie brakuje. Bez problemu znajdziemy wszelkie namiary w sieci.

Przedpokój - aranżacja

Plusy współpracy z projektantem wnętrz

Zaletą jest na pewno czas. Nic nas nie obchodzi sama aranżacja, wszystko wymyśli za nas ktoś inny. Dodatkowo na pewno będzie to wykonane w sposób profesjonalny. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki. Kolejnym plusem jest umiejętne zagospodarowanie przestrzeni. Projektanci wnętrz potrafią zaproponować praktyczne rozwiązania nawet w bardzo małych pomieszczeniach.

Minusy współpracy z projektantem

Jak nie wiadomo o co chodzi to… No właśnie. Dobry projekt sporo kosztuje. Pytanie czy mamy wystarczającą ilość pieniędzy, którą możemy na to przeznaczyć, skoro w grę wchodzi jeszcze sama aranżacja, czyli kupno odpowiednich mebli itp. Korzystanie z projektanta to rozwiązanie dla osób, które zwyczajnie na to stać.

Aranżacje kuchni

Share.

1 komentarz

  1. Projektant wnętrz to fajne rozwiązanie jak ktoś ma dużo pieniędzy. Niestety większości z nas sam remont skutecznie nadwyręży kieszenie i na pomoc profesjonalisty nie będzie już nas stać. Dobrze, że jest internet i można w nim znaleźć ciekawe pomysły na aranżacje mieszkania.

Leave A Reply