Andrzejki – 3 pomysły na udany wieczór

1

Nadchodzi jeden z najciekawszych wieczorów w roku który każdy z Nas, chciałby spędzić w doborowym towarzystwie, dobrze się bawiąc. Każdy szuka oryginalnych i nowatorskich pomysłów na spędzenie tego wieczoru, dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak sprawić aby ten wieczór był niezapomniany.

1. Skąd wzięła się tradycja Andrzejek?

Zanim przejdziemy do Naszych propozycji, chcielibyśmy słowem wstępu wyjaśnić, skąd w ogóle wzięło się to święto. Początkowo Andrzejki określane były jako Jędrzejki i Jędrzejówki. Jest to święto pogańskie, celebrowane w nocy z 29 na 30 listopada. Jest to dzień przypadający przed obchodami ku czci świętego Andrzeja, patrona Szkocji. W tym kraju Andrzejki obchodzone są zdecydowanie najhuczniej. W Polsce święto to cieszy się sporą sympatią i tego dnia, wszelkiego rodzaju dyskoteki, puby, restauracje czy kluby pękają w szwach.

2. Przywitaj Andrzejki tanecznym krokiem

Jeżeli lubisz głośną muzykę, taniec i dobrą zabawę, możesz wybrać się tego dnia do klubu lub dyskoteki. Wiele tego typu miejsc organizuje specjalne wieczory andrzejkowe podczas których nie tylko można dużo tańczyć, co dla gości przygotowywane są specjalne zabawy z okazji tego święta.

Musicie jednak pamiętać, że jeśli chcecie w ten sposób spędzić wieczór wówczas trzeba sobie zarezerwować miejsce dużo wcześniej ponieważ tego dnia, kluby, puby i dyskoteki są bardzo zatłoczone. Jeżeli chcecie uniknąć tłumów i takiego zgiełku, wówczas możecie sobie urządzić „domówkę”, zapraszając najlepszych znajomych i urządzając imprezę we własnym stylu i klimacie.

ludzie bawiący się w klubie

3. Leniwe Andrzejki

Oczywiście nie każdy musi lubić hałas, głośną muzykę i przeciskanie się na zatłoczonych salach. Andrzejki można przywitaj w domowym zaciszu, przy odpowiedniej oprawie. Zaproście koleżankę albo dwie, niech każda przyniesie butelkę ulubionego wina, jakieś przekąski i urządźcie sobie wieczór z pogaduchami. Możecie do tego dołączyć andrzejkową tradycję lania wosku i wróżenia sobie przyszłości. Przeważnie jest przy tym śmiechu co nie miara. Możecie dołączyć do tego jakieś ciekawe gry np. planszowe, wieczór filmowy itp.

Dla zakochanych, proponujemy kolację przy świecach do której również można wpleść elementy tradycji andrzejkowej czyli wróżenie czy lanie woskiem.

4. Sportowe Andrzejki

Zdziwieni? Andrzejki można przywitać nie tylko tańcem, śpiewaniem czy wróżeniem ale również w nieco sportowym klimacie. Coraz więcej obiektów sportowych czy Aquaparków, oferuje specjalne imprezy andrzejkowe. W ostatnim czasie bardzo popularne jest andrzejkowa noc saunowa, brzmi zachęcająco prawda?

przestronna sauna

Jeżeli lubicie aktywność fizyczną, to wybierzcie się na kręgle, zarezerwuje sobie jakąś salę na której będziecie mogli wykonywać ulubioną dyscyplinę sportową jak koszykówka, siatkówka, piłka nożna, squash itp.

Andrzejki możecie przywitać na wiele sposobów. Kierujcie się przy tym własnymi upodobaniami, zastanówcie się co Wam sprawi najwięcej frajdy i właśnie temu, podporządkujcie ten wieczór.

Share.

Jeden komentarz

  1. Robiło się kiedyś te andrzejkowe wróżby, nie powiem, że nie. Ale teraz już chyba te zwyczaje odchodzą do lamusa.

Leave A Reply