Recyclingowy design – jak tanio urządzić mieszkanie?

1

Mieszkanie można wyposażyć na wiele sposobów. O klimacie panującym w pomieszczeniach świadczą dodatki, małe akcenty, których suma tworzy niepowtarzalny charakter.

Czy wiesz, że mieszkanie wyposażyć możemy tanio i do tego zgodnie z ekologicznym podejściem do wielokrotnego życia przedmiotów? Od kilku lat zauważa się nowy trend – modę na recyclingowe wyposażanie wnętrz. Wystarczy mieć w sobie choć odrobinę artystycznej pomysłowości, która w połączeniu z odrobiną manualnych zdolności może przynieść niesamowity, zaskakujący efekt.

Szukaj inspiracji w internecie

Zastanawiasz się gdzie znaleźć inspiracje? Najprościej jest poszperać w tym celu w Internecie. Obfituje on w różne strony, na których znaleźć możemy wiele inspiracji do tego jak zaprojektować i własnoręcznie wykonać meble z tanich, używanych, nikomu niepotrzebnych już rzeczy.

Z palet można wykonać ciekawe meble

Stelaż na materac wykonany z europalet, stół ze szpuli po kablach, oświetlenie zamontowane w skrzynkach po napojach czy półki sklecone z uszkodzonych deskorolek to tylko niektóre rozwiązania, które w łatwy sposób możesz przenieść wprost do swojego mieszkania.

Kupić czy zrobić samemu?

Idąc tropem idei recyclingowego DIY (Do It Yourself) którego jednym z głównych zamierzeń jest stworzenie wszystkiego tak tanio jak tylko jest to możliwe, nasze poszukiwania możemy rozpocząć od przejrzenia Internetu i ofert, jakie są w nim umieszczane. W sieci istnieje ogrom stron, na których ludzie sprzedają niemal wszystko. I to często po bardzo atrakcyjnych cenach. Jeden przedmiot dla kogoś może być śmieciem, dla innego natomiast może okazać się inspirującym przedmiotem, z którego powstanie jedyny w swoim rodzaju designerki mebel.

Pudełko na orzechy wykonane z europalet

Rozwiązanie to ma wiele plusów. Pierwszym z nich jest fakt, że nie musisz wychodzić z domu, żeby móc obejrzeć setki interesujących ogłoszeń. Koszt transportu również bywa bardzo niski. Czasami może się udać znaleźć coś ciekawego w naszej okolicy. Koszta nabycia przedmiotu dodatkowo spadają gdy sami jesteśmy w stanie przewieźć nowy nabytek swoim własnym autem.

Za pośrednictwem takich stron możesz zarówno wystawiać niepotrzebne rzeczy poprzez darmowe ogłoszenia jak i przeglądać inne oferty stawiając się w roli kupującego.

Recyclingowe mieszkanie to idealna opcja dla osób, które nie lubią kupować w meblowych sieciówkach i którym jednocześnie zależy na jak najmniejszych kosztach związanych ze stworzeniem czegoś oryginalnego i niepowtarzalnego.

Share.

Jeden komentarz

  1. Ciekawy artykuł. Nigdy o takim sposobie nie słyszałam. A że jestem fanką ekologicznego stylu życia na pewno wykorzystam te porady w swoim mieszkaniu

Leave A Reply