Postaw na minimalizm w łazience. Produkty, z których może korzystać cała rodzina

0

Mieszkając w kilka osób w domu z pewnością mamy nadmiar różnych produktów, które mieszają się między sobą. Jest to szczególnie widoczne na przykładzie łazienki. Każdy ma swój żel pod prysznic, swój szampon, swoją pastę do zębów. Co innego pasuje mamie, tacie i dzieciom. W rezultacie w łazience zostaje bardzo mało przestrzeni do wykorzystania. Przedstawiamy kilka produktów, które są uniwersalne i pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca w łazience.

Szampon w kostce

Szampon w kostce to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala znacznie zwiększyć miejsce w łazience, a przy tym zmniejsza ilość wyrzucanych odpadów. Szampon w kostce jest tak samo jakościowy jak standardowe szampony w butelkach, a nawet ma więcej zalet niż one! Jedną z nich jest niesamowita wydajność produktu – jedna kostka na osobę może wystarczyć nawet na pół roku. Występuje wiele wariantów szamponów w kostce, jednak są także opcje uniwersalne, które sprawdzą się u każdego członka rodziny. To rozwiązanie jest dobre dla osób ceniących sobie minimalizm, ochronę środowiska i naturalną pielęgnację.

Uniwersalne kosmetyki na problemy skórne

Maści, które wspomagają leczenie trądziku, regeneracje naskórka i nawilżanie powinny być podstawą w każdej domowej kosmetyczce. Są one dobre do stosowania przez każdego, niezależnie od wieku i płci. Przykładem tego typu maści może być Vitella Ictamo na problemy skórne. Maść ta zawiera dwa składniki aktywne – ichtiol jasny w stężeniu 3% i tlenek cynku w stężeniu 10%. Składniki te działają bakteriobójczo, grzybobójczo i antyseptycznie. Wspomagają walkę z trądzikiem, jednocześnie nie naruszając bariery ochronnej skóry i nie wysuszając jej. Jest to kosmetyk, którego może używać cała rodzina, ponieważ trądzik jest chorobą, która pojawia się niezależnie od wieku.

Naturalna pasta do zębów

Produkty kosmetyczne wytworzone ze składników naturalnych są delikatne i skuteczne, dlatego mogą stosować je nawet najmłodsi. Tak właśnie jest z pastami do zębów. Ich skład jest pozbawiony wielu sztucznych, mocno chemicznych substancji, np. fluoru. Plusem jest także to, że posiadają znacznie szersze spektrum działania. Wiele z nich ma w swoim składzie olej kokosowy, który dodatkowo ma właściwości wybielające i nie uszkadza szkliwa. Dzięki temu nie musimy kupować kilku różnych past do zębów. 

Nawilżający krem

Produktem o uniwersalnym działaniu, który sprawdzi się praktycznie na każdej skórze jest dobry krem nawilżający, o delikatnym składzie, bez alkoholi i ciężkich substancji. Takie składy często posiadają kremy dla niemowlaków i małych dzieci, które znane są z tego, że pokochało je także wiele dorosłych. Warto zaopatrzyć się w taki jeden uniwersalny krem, który posłuży całej rodzinie, zamiast kupować kilka różnych kremów dla każdego.

Szczoteczka elektryczna

Szczoteczki elektryczne i soniczne to obecnie jeden z najbardziej charakterystycznych elementów minimalistycznych w łazience. Stoją w opozycji do wszystkiego co ma krótki termin przydatności i jest mało wydajne. Posłużą na wiele lat i pozwolą ograniczyć liczbę wydalanych domowych odpadów.

Share.

Leave A Reply