Nowoczesne projekty sypialni, którymi warto się inspirować

1

Czy przeprowadzamy się do nowego mieszkania, czy też pragniemy odrestaurować nieco wygląd naszej sypialni, potrzebujemy zazwyczaj inspiracji, które pomogą nam obrać odpowiednią ścieżkę i urządzić dane pomieszczenie według własnych preferencji i obowiązujących trendów. Aranżacja sypialni na nowoczesną modłę może wydawać się całkiem prosta, kiedy jednak zaczynamy łączyć ze sobą poszczególne elementy, nie wszystko zawsze idealnie ze sobą współgra.

Czasami warto pamiętać, że dzisiejszy modernizm nierzadko oznacza również i minimalizm, a żeby pokój tchnął prostotą, ale jednocześnie wyróżniał się spośród innych, potrzeba doskonałego pomysłu.

Gdzie szukać inspiracji?

Podpatrzmy aranżacje wykorzystane w mieszkaniach naszych przyjaciół. Być może oni zdecydowali się na podobny styl, dzięki czemu znajdziemy u nich element, który nas zainteresuje i będzie pasował również do naszego zamysłu. Przede wszystkim jednak przeszukajmy Internet – od nowoczesnych projektów sypialni znalezionych na Homebooku, aż po pomysły znanych wnętrzarskich blogerów. Sieć pełna jest różnorakich inspiracji, które znacznie ułatwią, a pewnie i umilą nam to niełatwe lecz ciekawe zadanie.

sypialnia nowoczesna

Połącz nowoczesność i prostotę

Pamiętając zatem o tym, że dzisiejsza nowoczesność idzie w parze z prostotą, zastanówmy się, jak dokładnie wyobrażamy sobie naszą sypialnię. Modernizm współczesnych aranżacji idzie w parze z geometrią kształtów i to właśnie w nich i odpowiednich dodatkach tkwi sedno tego stylu. Ciekawą formę może stanowić zarówno samo łóżko, będące podstawowym elementem każdej sypialni, jego węzgłowie, meble, ozdoby ścian lub jakiś detal powtarzający się w przeróżnych kompozycjach.

Sypialnia w bieli

Dosyć popularną i najbardziej chyba minimalistyczną opcją jest aranżacja całej sypialni w bieli, do której dodajemy zazwyczaj jedynie delikatny akcent innego koloru. Tak urządzona przestrzeń zaskakuje swą świeżością, powiększa optyczne dane pomieszczenie i sprawia, że jest ono pięknie rozświetlone. Tego typu sypialnia nie sprawia nam również większych problemów aranżacyjnych, ponieważ prostota lubi biel, a przełamać możemy ją chociażby szarymi detalami na meblach, pościeli czy dywanie.

Sypialniaw bieli

Postaw na intensywny kolor

Jeżeli biel jest dla nas zbyt nudna, zastanówmy się nad kombinacją mocniejszych barw, które znacznie ożywią wnętrze i sprawią, że nabierze ono charakteru. Popularnymi i dość często wybieranymi dziś kolorami są między innymi brąz, beż i czerwień, przy czym brązowe są zazwyczaj meble, beż odnajdziemy na ścianach, a czerwień w dodatkach. Wśród nowoczesnych aranżacji królują również szarości, fiolety, a nawet czerń, która nie powinna być głównym elementem wystroju, lecz zgodnie współgrać z innymi kolorami.

Zainwestuj w odpowiednie oświetlenie

Niemałą rolę w nowoczesnej sypialni odgrywa ponadto odpowiednie oświetlenie. Możemy postawić na przeróżne modernistyczne, ciekawe stylistycznie lampy, proponowane przez designerów. Możemy także podświetlić meble lub węzgłowie łóżka, stwarzając w ten sposób wspaniałą, nietuzinkową atmosferę i romantyczny nastrój.

Share.

Jeden komentarz

  1. Jak dla mnie to trochę zbyt szare, monotonne są te aranżacje. Sypialnia musi być przede wszystkim przytulna, więc lepiej wprowadzić tam jakiś kolor. Albo cotton bollsy, pledy, poduszki, drewniane dekoracje…

Leave A Reply