Nieprzyjemny zapach w kuchni – jak z nim walczyć?

0

Kuchnia to miejsce, w którym nie sposób uniknąć mieszania zapachów. Choć na co dzień można to jakoś znieść, w niektórych sytuacjach może to okazać się szczególnie uciążliwe – szczególnie wtedy, gdy zamiast oddzielnej kuchni masz jedynie aneks połączony z salonem. Zobacz, co zrobić, aby przykre zapachy z kuchni nie zakłócały Ci odpoczynku w domu!

Jak usunąć przykre zapachy z lodówki?

Pierwszą rzeczą, którą czujesz po otwarciu lodówki jest wymieszany zapach różnych potraw? Spokojnie – nie jest na to skazany na zawsze i możesz się go szybko pozbyć. Jak to zrobić?

  • zacznij od przejrzenia zawartości lodówki i wyrzucenia wszystkich zepsutych produktów – być może to jakaś zapomniana marchewka jest sprawcą nieprzyjemnego zapachu,
  • teraz dokładnie wyszoruj wnętrze lodówki środkiem przygotowanym z sody oczyszczonej i białego octu. W ten sposób usuniesz wszelkie zacieki, zdezynfekujesz jej wnętrze oraz pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. Spokojnie – aromat octu szybko wywietrzeje, szczególnie wtedy, gdy do mieszanki dodasz kilka kropli soku z cytryny,
  • wysyp na talerzyk kilka łyżeczek sody oczyszczonej lub ziaren kawy albo ułóż na nim kilka plasterków cytryny – a następnie wstaw do lodówki na noc. Tak przygotowany, domowy odświeżacz powietrza powinien wchłonąć nieprzyjemny zapach jedzenia.

Kobieta przy zmywarce

Nieprzyjemne zapachy ze zmywarki – jak się ich pozbyć?

Zmywarka to kolejne miejsce narażone na powstawanie nieprzyjemnych zapachów – w końcu wstawiamy do niej brudne naczynia, nierzadko wręcz z resztkami jedzenia. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tych aromatów po całym pomieszczeniu, powinieneś regularnie czyścić wnętrze tego urządzenia. Choć na rynku znajdziesz mnóstwo profesjonalnych, chemicznych detergentów do takich zastosowań, doskonale poradzisz z tym sobie domowym sposobami. Będziesz potrzebować sody oczyszczonej (wsypanej do pojemnika na tabletkę), octu (wlanego na dno urządzenia) i kilku plasterków cytryny (schowanych do koszyczka na sztućce. Włącz zmywarkę na najkrótszy program i sprawdź – po jego zakończeniu powinna pachnieć czystością!

Więcej informacji na temat czyszczenia wnętrza zmywarki znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-sprawdzone-sposoby-na-czyszczenie-zmywarki.bhtml.

Kobieta myjąca lodówkę

Jak usunąć zapach smażenia i spalenizny?

Nic nie jest tak uciążliwe jak zapach smażeniny lub spalenizny unoszący się w pomieszczeniu jeszcze kilka godzin po skończonym obiedzie. Jak sobie z nim poradzić? Proponujemy Ci trzy sposoby:

  • włóż na blaszkę kilka gałązek rozmarynu i innych ziół i wstaw je do piekarnika na 200 stopni na kilka minut. Aromat prażonych ziół powinien „zabić” spaleniznę,
  • zrób dokładnie to samo z kilkoma laskami cynamonu. Kuchnia będzie wtedy pachnieć jak świąteczne pierniczki, a po spaleniźnie nie pozostanie nawet ślad,
  • wykorzystaj ten sam sposób, co w przypadku lodówki – pozostaw na blacie miseczkę z sodą oczyszczoną lub ziarenkami kawy, które wchłoną nieprzyjemne zapachy.
Share.

Leave A Reply