Jak wyczyścić roletę dzień noc, jak czyścić rolety dzień noc?

0

Kurz oraz wszelkiego rodzaju inne zabrudzenia powodują, że rolety szarzeją i wyglądają mało estetycznie. Co prawda, pokrywane są specjalnym impregnatem zapewniającym im sztywność i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. To jednak nie wystarczy, aby nie pojawiały się żadne smugi z kurzu czy inne zabrudzenia, które przyklejają się do rolety. Jak zatem skutecznie wyczyścić rolety dzień noc? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak odkurzać rolety dzień noc?

Rolety dzień noc według swojej nazwy pełnią funkcję zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki swojej wyjątkowej budowie składającej się z naprzemiennie ułożonych pasów z dwóch rodzajów tkanin, rolety dzień noc to bardzo popularne rolety w sklepach z roletami (www.lagusto.pl). Jeden z materiałów jest bardziej prześwitujący a drugi zaciemniający. Zmiana ułożenia pozwala na dostosowanie ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Pomimo że są one pokryte impregnatem zabezpieczającym przed zabrudzeniami, nie da się ich całkowicie przed nimi zabezpieczyć. Podczas czyszczenia trzeba być wyjątkowo ostrożnym, aby nie uszkodzić mechanizmu przesuwającego tkaniny. Najważniejszą czynnością jest ich regularne odkurzanie. W ciągu dnia zbierają się na nich kurz, pył, roztocza oraz wiele innych zanieczyszczeń lotnych. Dlatego przynajmniej raz w tygodniu warto, jest je czyścić za pomocą odkurzacza, z końcówką ze szczotką. Można użyć też do w tym celu miotełki do kurzu lub miękkiej ściereczki. To zdecydowanie zminimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału i mechanizmu. Roletę odkurzamy długimi ruchami z góry na dół tak, by nie rozprowadzać zanieczyszczeń po materiale. Najlepiej robić to w słoneczny dzień, gdyż wtedy dobrze widać, gdzie jest kurz.

Jak czyścić rolety dzień noc?

Rolety dzień noc, mogą ulec poważniejszemu zabrudzeniu, zwłaszcza jeśli wiszą w kuchni lub zostaną umazane przez dzieci farbkami, lub kredkami. W takiej sytuacji najlepiej użyć miękkiej ściereczki namoczonej w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu. Może to być płyn do płukania delikatnych tkanin. Rolet nie wolno szorować, gdyż wtedy można zniszczyć konstrukcję pasów, a zwłaszcza prześwitującego materiału. Można je przecierać, gdy są zawieszone lub zamoczyć w wannie z wodą zmieszaną z detergentem. Po odsączeniu należy ją z powrotem rozwiesić aż do całkowitego wyschnięcia.

Jak często czyścić rolety dzień noc?

Rolety dzień noc, nawet jeśli nie są mocno ubrudzone, warto raz na pół roku umyć ją dokładnie w całości. W tym celu można ją zmoczyć w wannie, pamiętając, aby zachować najwyższy stopień ostrożności. Częstotliwość mycia zależy od poziomu zużycia osłon. Ważny, jest również kolor rolet, gdyż przy jaśniejszych odcieniach zabrudzenia są znacznie bardziej widoczne. Jeżeli domownicy palą papierosy lub poziom zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz jest wysoki, wówczas rolety będą szarzeć, a wtedy częstotliwość ich mycia powinna być wyższa.

Share.

Leave A Reply