Beżowe pokoje nie muszą być nudne! Jak urządzić w beżu?

1

Planowanie wystroju mieszkania lub domu to najprzyjemniejsza część urządzania. Najpierw wybieramy kolory ścian, podłogi, meble, a na samym końcu dodatki. Najczęściej decydujemy się na ciepłe tonacje kolorów, żeby w mieszkaniu stworzyć przytulną atmosferę. Sporo osób, które dopiero myślą, jaki pokój jak urządzić, decydują się na beż. Co zrobić, żeby beżowy wystrój nie był nudny?

Czym się inspirować?

Najwięcej pomysłów wpadnie nam do głowy, kiedy będziemy oglądać zdjęcia gotowych pomieszczeń. Mogą to być katalogi salonów meblowych, ale też wnętrzarskie strony internetowe, na których znajdziemy mnóstwo porad jak urządzić beżowy pokój np. na Homebook.pl. Pomysłów na aranżacje w Internecie nie brakuje. Znaleźć można pomysły nie tylko na beżowy salon, ale też łazienkę czy kuchnię. Jak zastosować ten kolor w naszym mieszkaniu, aby nie było nudne?

sypialnia w beżowych kolorach

Beżowe ściany

To często wybierane rozwiązanie. Beż ma to do siebie, że występuje w różnych odcieniach. Możemy więc mieć ściany zbliżone do brązu, ale też możemy postawić na kremową tonację. Wszystko zależy od tego jak wyobrażamy sobie dany pokój i co chcemy takim kolorem uzyskać. Zazwyczaj beż kojarzy się z harmonią i spokojem. To dobry kolor dla osób, które cenią sobie ciszę i nie lubią się wyróżniać. Tylko co zrobić, żeby przełamać ten jednostajny kolor?

beżowa stypilania w modnym stylu glamour

Kolorowe dodatki

Jeśli już mamy jasny kolor ścian warto pomyśleć o kontrastujących dodatkach. Najlepiej do beżu pasują odcienie fioletu, szarości i brązu. Można zdecydować się na przykład na szarą sofę w nowoczesnym stylu do której dobierzemy fioletowe poduchy. Meble mogą być w czekoladowym kolorze, najlepiej w popularnym odcieniu wenge. Na efekt końcowy wpływ mają nawet takie detale jak lampy, obrazy, narzuty itp. Sporo daje również odpowiednie dobranie rolet, np. modne ostatnio rzymskie, czy kolorowych zasłon.

modny pokój beżowa aranżacja

Beżowe kontrasty

Osoby, które decydują się na ciemne kolory ścian, często muszą skorzystać z jasnych dodatków, żeby uzyskać efekt kontrastu w pomieszczeniu. Do takich soczystych odcieni farb świetnie pasują beżowe dodatki czy meble. Jeśli zdecydowaliśmy się na ciemnofioletowe czy czekoladowe ściany, warto pomyśleć na przykład o jasnym łóżku lub kremowej pościeli i narzucie. Do tego można dobrać beżowe komody, fotele, stoliki, lampki. Ciemny kolor w pokoju może przełamać także słoneczna aranżacja okna. Jasne firany, zasłony czy rolety też sporo zmieniają w pokoju.

sypialnia w fiolecie

Wskazany umiar i konsekwencja

Przy urządzaniu pokoju ważne jest zachowanie umiaru. Kiedy decydujemy się na beżowe kolory niech meble i inne dodatki będą w maksymalnie dwóch innych tonacjach. Jeśli wybierzemy ich więcej, pokój straci swój styl i będzie prezentował się po prostu śmiesznie. Umiar i konsekwencja są najważniejsze podczas urządzania pokoju na zasadzie kontrastu. Podobnie jest, jeśli wybieramy beżowe dodatki. Duża ich ilość może wprowadzić do pomieszczenia nudę, a nie o to chodzi podczas urządzania mieszkania w nowoczesnym stylu.

Share.

Jeden komentarz

  1. Beżowe aranżacja na pewno są eleganckie i przytulne, ale zbyt stonowane. No kurczę, jednak nudne. Chyba, że skontrastuje się to z jakimś mocnym kolorem, jak na zdjęciu. Ten fiolet idealnie tu współgra!

Leave A Reply