Porady w Internecie, czyli jakich porad najczęściej szukamy w sieci?

0

Internet to dziś główne źródło informacji dla wielu osób. Poszukiwane są nie tylko wiadomości dotyczące tego, co dzieje się na świecie, ale też bardziej osobiste zagadnienia. W sieci często szukamy porad medycznych, uczuciowych, zakupowych, ale nie tylko. O co najchętniej pytamy wyszukiwarki?

Porady medyczne w Internecie

Znaczną część zapytań Internautów stanowią problemy związane ze zdrowiem. Poszukujemy odpowiedzi na pojawiające się dolegliwości, próbujemy sami się diagnozować i szukamy wsparcia innych osób, które przechodziły przez to samo. Porad medycznych szukamy nie tylko na forach internetowych, gdzie udzielają ich osoby mające podobny problem. Są również strony, na których to medycy odpowiadają na zapytania internautów. Można sprawdzić, jakie jest ich doświadczenie, w czym się specjalizują, gdzie pracują itp., by mieć pewność, że konsultacji udzielają fachowcy. Często szukamy też informacji o leczeniu alternatywnym, lekach, skutkach ubocznych niektórych preparatów, poszukujemy również samych specjalistów.

Porady zakupowe w sieci

Wiele osób szuka porad zakupowych, zanim podejmie decyzję o nabyciu jakiejś rzeczy. Pożądane są dodatkowe informacje o użytkowaniu danego produktu, jego mocnych i słabych stronach, o tym, jaka marka jest najlepsza, gdzie kupić taką rzecz taniej itp. Co ciekawe, takie porady nie dotyczą jedynie sprzętu AGD i RTV. Nie brakuje zapytań związanych z kupowaniem żywności. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to co je, zależy im na tym, żeby były to zdrowe produkty. Nie brakuje więc pytań o to, jak kupić parówki z dobrym składem, jak przyrządzić jakąś potrawę, jakich wzmacniaczy unikać w żywności itp.

Porady komputerowe w Internecie

Internet to ogromne źródło wiedzy o komputerach i pozostałym sprzęcie elektronicznym. Nie brakuje artykułów i forów tematycznych, z których dowiedzieć się można, jak naprawić psujący się sprzęt, jak coś zainstalować, jak wyczyścić laptopa, jak przyspieszyć działanie przeglądarki itp. Dzięki takim poradom można wiele rzeczy zrobić samemu, bez konieczności oddawania sprzętu do serwisu.

Porady dla rodziców w sieci

Znaczna część zapytań w sieci kierowana jest przez rodziców. Porady parentingowe są chętnie udzielane przez osoby, które przechodziły już przez dany problem z dzieckiem lub przez specjalistów. Nie brakuje stron internetowych, na których publikowane są artykuły lekarzy, psychologów, pedagogów. Dostępne są także fora internetowe, na których rodzice chętnie wymieniają się swoimi doświadczeniami.

Porady uczuciowe w Internecie

W sieci często szukamy też porad uczuciowych. Nie brakuje pomocnych wskazówek psychologów, terapeutów, seksuologów, którzy profesjonalnie podchodzą do omawianego problemu. Zasięgnąć porady można także na forach dyskusyjnych, gdzie użytkownicy nie tylko radzą, co zrobić w danej sytuacji, ale też często stanowią dla siebie wsparcie psychiczne w przejściu przez trudne chwile związane np. z jakąś traumą.

Share.

Leave A Reply