Oświetlenie LED najtaniej w internecie!

1

W Polsce coraz większą popularnością cieszy się oświetlenie LED. Jeszcze jakiś czas temu było ono stosowane głównie jako dekoracja lub dodatek w pomieszczeniu. Coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego oświetlenia ze względu na atrakcyjne ceny. Gdzie więc kupować oświetlenie LED? Dlaczego warto je wybrać?

LED-y – co to jest?

Żarówki LED zawierają małe diody elektroluminescencyjne, które umieszczone są w obudowie. Każda z nich zawiera dwa główne elementy: niebieską diodę elektroluminescencyjną oraz luminofor. Takie lampy można stosować w miejscach, w których poprzednio znajdowały się zwykłe żarówki. Choć lampy LED są droższe od podstawowych żarówek, coraz częściej wybierane są przez konsumentów.

Gdzie kupować LED-y?

W internecie ceny są często znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych. Jeżeli szukasz oświetlenia w internecie, dobrze porównaj propozycje sklepów. Czołowy sklep online z LED-ami to oczywiście Ledovo (www.ledovo.pl), gdzie znajdziesz szeroki wybór asortymentu. Warto więc rozejrzeć się wśród asortymentu i wybrać odpowiednie LED-y.

Zalety oświetlenia LED-owego

Żarówki LED-owe są przede wszystkim energooszczędne – pobierają kilka lub kilkanaście Wat czyli znacznie mniej niż halogeny, żarówki oraz świetlówki. LED-y słabiej się nagrzewają więc wydzielają znacznie mniejsze ilości gorąca. Ich cechą charakterystyczną jest również dłuższa wytrzymałość. Takie oświetlenie to nowoczesne rozwiązanie. Ponadto diody LED nie zawierają rtęci oraz innych, bardzo szkodliwych substancji, a sterowanie nimi jest bardzo łatwe, dzięki szybkości działania diod i stałemu napięciu pracy. Oświetlenie to słynie również z odporności na uszkodzenia. Dzięki zwartej i mocnej budowie są bardziej odporne na wszelkie szkody oraz wilgoć. Warto więc poważnie zastanowić się nad zakupem takiego oświetlenia.

LED-y i inne oświetlenie. Dlaczego wybrać LED-y?

W porównaniu do świetlówek LED-y nie zawierają toksycznej dla zdrowia rtęci. Ponadto świetlówki nie spełniają zgodności ze standardem RoHS. Emisja dwutlenku węgla w ciągu roku wśród żarówek LED-owych jest znaczniej mniejsza niż przy użyciu żarówki tradycyjnej oraz świetlówki. Żarówki LED-owe jako jedyne nie są wrażliwe na wysokość temperatury – niska oraz wysoka temperatura ma wpływ za to na zwykłe żarówki, jednak największy problem pojawia się przy świetlówkach, które należy użytkować w temperaturze większej niż 22 stopnie Celsjusza i mniejszej niż 50 stopni Celsjusza. Największą emisję ciepła produkują najzwyklejsze żarówki a najmniejszą LED-y.

Coraz więcej osób wybiera oświetlenie LED-owe. Jeżeli planujesz zamontowanie takiego oświetlenia w mieszkaniu, przeanalizuj zalety jego stosowania. Do głównych korzyści należy trwałość oraz niższe zużycie prądu w porównaniu do żarówek, świetlówek i halogenów. Ponadto LED-y dzięki temu, że dają „zimne światło” tworzą w pomieszczeniu ciekawy i oryginalny efekt. LED-y są coraz bardziej popularne dlatego warto zastanowić się nad ich kupnem.

Share.

Jeden komentarz

Leave A Reply