Ogłoszenia nieruchomości z rynku wtórnego – gdzie szukać, popularne serwisy z nieruchomościami

1

Kupno, sprzedaż, wynajem mieszkania albo domu oraz innego typu nieruchomości wcale nie musi być taka trudna zarówno dla osób, które chcą sprzedać/wynająć własne lokum, jak i tych, które szukają swoich czterech kątów. Obecnie do dyspozycji mamy wiele stron internetowych dających możliwość zamieszczenia ogłoszeń związanych ze sprzedażą bądź wynajmem danej nieruchomości i swoje poszukiwania warto zacząć od nich.

Portale z nieruchomościami – z czym się to je?

Serwisów, które w swojej ofercie dają możliwość zamieszczenia ogłoszenia o sprzedaży i wynajmu mieszkania czy domu jest wiele i można je przede wszystkim podzielić na te płatne, jak i bezpłatne. Najczęściej jednak ogłoszenia nieruchomości szukamy na znanych serwisach typu sprzedajemy.pl/nieruchomosci, a także innych portalach, które w dużej mierze swoją popularność zawdzięczają temu, że są darmowe, a ich baza ogłoszeń jest wystarczająco interesująca oraz zawiera wszelkie najważniejsze informacje. Jakim serwisom warto się przyjrzeć bliżej?

Logo serwisu sprzedajemy.pl

Sprzedajemy.pl

Jest to stosunkowo nowy serwis ogłoszeniowy, który jednak powoli zaczyna się piąć do góry. To serwis nieaukcyjny oferujący zamieszczanie ogłoszeń głównie przez osoby prywatne, dodatkowo jest również całkowicie darmowy, choć istnieje opcja dodatkowej zapłaty w przypadku, gdy chcemy, by nasze ogłoszenie znalazło się wyżej, jednak nie jest to konieczne. Jest to portal ogólny, gdzie można wystawić na sprzedaż wszystko, jednakże w zakładce „nieruchomości” można znaleźć szeroką ofertę mieszkań, domów i innych obiektów na sprzedaż. Jak na razie nie ma tam opcji wynajmu. Obecnie jest tam dostępnych ponad 200 tys. nieruchomości rynku wtórnego. Dodatkowo na portalu można znaleźć również liczne artykuły poradnikowe, które mogą być dodatkową pomocą dla kupujących. Transakcja odbywa się na zasadzie kontaktu bezpośredniego stron zainteresowanych.

Logo gratka.pl

Gratka.pl

Gratka.pl to popularny portal ogłoszeniowy, który podobnie jak sprzedajemy.pl ma dość szeroką gamę możliwości i można tam znaleźć ogłoszenia dotyczące wszystkiego tego, co chcemy sprzedać czy kupić. Dział nieruchomości posiada możliwość kupna bądź wynajmu mieszkań, domów, lokali użytkowych i działek. Dodatkowo można tam również znaleźć artykuły poradnikowe oraz najnowsze informacje i ciekawostki dla osób zainteresowanych tą tematyką. Na ten moment serwis liczy sobie ponad 300 tys. ogłoszeń nieruchomości z rynku wtórnego. Można tam znaleźć oferty zarówno kupna, jak i wynajmu danej powierzchni użytkowej.

Logo serwisu olx.pl

OLX.pl

Kolejny bardzo popularny serwis ogłoszeniowy dla kupujących i sprzedających, który powstał w 2006 roku i do dziś działa bardzo prężnie. Umieszczanie ogłoszeń na stronie jest darmowe wymagane jest jedynie założenie specjalnego konta na stronie portalu, a co za tym idzie, najczęściej takie ogłoszenia są zamieszczane przez osoby prywatne. Na serwisie można znaleźć nieruchomości zarówno na sprzedaż jak i wynajem czy zamianę. Dodatkowo strona olx posiada również własny blog, na którym można znaleźć porady i najnowsze wiadomości. Obecnie można tam znaleźć około 80 tys. mieszkań i domów na sprzedaż i pod wynajem.

Logo serwisu okolica.pl

Okolica.pl

Jest to serwis, który w odróżnieniu od pozostałych w całości poświęcony jest ogłoszeniom nieruchomości, zezwalający na całkowicie darmowe zamieszczenie informacji i odnośnie mieszkań, domów i innych terenów przez osoby prywatne, jak i firmy. Serwis ten skupia się na tym, by zebrać jak najwięcej informacji o danej lokacji, które ułatwią użytkownikom znalezienie tego, co ich interesuje. Dodatkowo można tam również znaleźć dział z artykułami i poradami, które dla osób chcących kupić czy wynająć daną nieruchomość, może być sporym ułatwieniem w odnalezieniu się w gąszczu niezrozumiałych informacji. Do wyboru mamy kupno, wynajem oraz wymianę odpowiednio domów, mieszkać, pokoi czy innych lokali użytkowych.

Rynek nieruchomości dla każdego

To tylko kilka najpopularniejszych portali widniejących w sieci, ale jest ich znacznie więcej, dlatego też szukając mieszkania lub domu i chcąc się opierać na rynku nieruchomości wtórnej, dobrze jest zaglądać na te strony. Dobrze jest również pamiętać o tym, że wiele z tych portali jest ze sobą powiązanych, albo osoby zamieszczające swoje ogłoszenia często robią to na kilku serwisach jednocześnie, więc oferty często mogą się także powtarzać na różnych stronach.

Share.

Jeden komentarz

  1. Bezpłatne ogłoszenia to podstawa na początek. Nic nie płacimy, a bywa, że mieszkanie sprzedajemy miesiącami. Nie ma sensu od razu podpisywać umowy z agencją, może uda się bez pośredników, na pewno są tacy szczęściarze.

Leave A Reply