Jakie krzesło ergonomiczne? Z czego słynie fotel Kulik System?

0

Wielogodzinna praca przy komputerze w nieodpowiedniej pozycji może doprowadzić nie tylko do częstych bólów kręgosłupa, ale również poważniejszych schorzeń. Aby temu zapobiec, warto zdecydować się na krzesło ergonomiczne, które ułatwi utrzymanie prawidłowej postawy. A jaki model warto wybrać? Czy opłaca się inwestować w profesjonalne fotele ortopedyczne, np. Kulik System?

Fotel ortopedyczny Kulik System

Kulik System to polski producent ergonomicznych foteli i krzeseł biurowych, które są oficjalnie zarejestrowane jako wyrób medyczny klasy I. Fotel Kulik System wykazuje właściwości rehabilitacyjne dla kręgosłupa (mildis.pl), dzięki swojej oryginalnej budowie pomaga w utrzymaniu prawidłowej pozycji siedzącej oraz zapobiega garbieniu się. Ergonomiczne krzesła i fotele tego producenta posiadają specjalne podparcie lędźwiowe, wyprofilowanie w oparciu oraz zagłębienie pod guzy kulszowe w tylnej części siedziska. To wszystko sprawia, że korzystając prawidłowo z takiego krzesła rehabilitacyjnego, jesteśmy w stanie zapobiec powstawaniu schorzeń kręgosłupa, a także zahamować pogłębianie się jego chorób.

A na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając krzesło ergonomiczne? Jakie modele dostępne są na rynku i czym się od siebie różnią?

Jakie powinno być krzesło ergonomiczne?

Przede wszystkim, aby krzesło biurowe mogło zapewnić nam utrzymanie odpowiedniej postawy, musi posiadać możliwość regulacji, i to nie tylko regulacji wysokości siedziska, ale również wysokości oparcia, jego kąta pochylenia czy zagłówka. W profesjonalnych fotelach ortopedycznych często istnieje również możliwość zmiany głębokości siedziska. Oczywiście bardzo ważne są też wymiary samego mebla, które powinny być dopasowane do wzrostu osoby siedzącej. Zgodnie z przepisami, ergonomiczne krzesło biurowe powinno posiadać regulację wysokości siedziska w zakresie 400 – 500 mm od podłogi oraz podłokietniki na wysokości od 190 do 250 mm od siedziska. Musi mieć również możliwość obrotu wokół osi w zakresie 360⁰. Krzesła i fotele ergonomiczne to przede wszystkim modele, które mają podstawę zamontowaną na kółkach, zwiększających ich mobilność.

Fotele biurowe

Ergonomiczne krzesła do biura i mieszkania

Krzesło ortopedyczne sprawdzi się nie tylko w biurze, ale również w mieszkaniu, dla osób, które wiele godzin poświęcają na pracę lub rozrywkę przed komputerem. W końcu lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, a krzesła rehabilitacyjne mogą pomóc uniknąć schorzeń kręgosłupa. Urządzając domowe biuro, zapewne istotna będzie dla nas nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd takiego mebla. Na szczęście krzesła i fotele ortopedyczne łatwo jest dopasować do wystroju. Wspomniany już producent Kulik System oferuje modele w różnych kolorach i kształtach oparcia. W minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się na przykład fotel biurowy Galaxy lub Elegance, z kolei do tradycyjnego pokoju nastolatka, warto wybrać model Classic. Ergonomiczne krzesła Kulik System produkowane są z wysokiej jakości tkanin, odpornych na przetarcia i atestowanych.

Share.

Leave A Reply