Jak pozbyć się ptaków z balkonu?

1

Jak wielką zmorą potrafią być ptaki zagnieżdżające się na balkonach, wie każdy, kto choć raz spotkał się z tym problemem. Pobudki nad ranem, niemożność otworzenia okna, ptasie odchody na całym balkonie… To wszystko to niestety codzienność osób, których balkon stał się ulubionym siedliskiem ptaków. W poniższym artykule przedstawiamy kilka sposobów, które pomogą uporać się z tym problemem.

Kolce

To prawdopodobnie najpopularniejszy, choć niestety nie zawsze skuteczny sposób. Umieszczanie kolców na balustradach balkonu ma za zadanie zapobiegać osiadaniu się na nich ptaków. Ptaki mogą jednak bez większych problemów przelatywać nad kolcami i mimo wszystko rozgaszczać się na naszym balkonie.

Siatki przeciw ptakom

Rozpięcie na balkonie siatki, która po prostu uniemożliwi ptakom dostanie się do środka, to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób radzenia sobie z tymi nieproszonymi gośćmi. Niektórym przeszkadza fakt, że balkon z rozpiętą siatką nie wygląda zbyt estetycznie. Dzisiejszy rynek oferuje jednak tak ogromny wybór siatek przeciw ptakom, że nie tylko nie oszpecisz swojego balkonu, a z całą pewnością dzięki nim poprawisz jego wygląd.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu: https://rolmarket.pl/pol_m_Siatki_Przeciw-ptakom-237.html.

Odstraszacze

Odstraszyć ptaki mogą specjalne figurki przedstawiające drapieżniki – na przykład sokoła czy kruka. Są one zazwyczaj wierną imitacją ptaków (zarówno pod względem wyglądu, jak i gabarytów), dzięki czemu wypełniają swoją funkcję. Na rynku dostępne są też atrapy, które imitują dźwięki, co zwiększa ich skuteczność. Po pewnym czasie ptaki mogą się niestety do nich przyzwyczaić. Ich estetyczne wykonanie sprawia jednak, że mogą stać się również ciekawą ozdobą balkonu czy tarasu.

Odstraszacz na ptaki

Można użyć także odstraszaczy zapachowych – ptaki mają bardzo dobrze rozwinięty zmysł powonienia.

Środki chemiczne

Różnego rodzaju preparaty w sprayu lub żelu są również skutecznym środkiem w walce z ptakami, które wpraszają się na balkony. Substancje te są najczęściej oparte na olejkach eterycznych, których nie tolerują ptaki. Środki należy zastosować na parapecie, balustradzie lub posadzce, co zapobiegnie wizytom tych nieproszonych gości.

A może… kot

Tak, pojawiający się regularnie na balkonie kot z całą pewnością pomoże odstraszyć gołębie, które miałyby ochotę zawitać na Twój balkon. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo kota, możesz rozpiąć na balkonie siatkę, która zapobiegnie ewentualnemu upadkowi Twojego pupila.

Podsumowanie

Istnieje naprawdę wiele sposobów walki z ptakami, które uparcie przebywają na naszych balkonach – powyżej wymieniliśmy tylko niektóre z nich, naszym zdaniem te najbardziej skuteczne. Nieważne na który z nich się zdecydujesz – pamiętaj, że ptaki z balkonu trzeba wypraszać – ich odchody mogą być nośnikiem wielu zakaźnych chorób, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Share.

Jeden komentarz

Leave A Reply