Czy używasz wszystkich funkcji kuchenki mikrofalowej?

1

Kuchenkę mikrofalową masz od zawsze, ale najczęściej tylko podgrzewasz w niej obiad?
Dowiedz się jakie jeszcze ma zastosowania i w jaki sposób możesz wykorzystać wszystkie jej funkcje.

Podgrzewanie posiłków w mikrofali

Czynność, którą wykonujesz dosyć często, ale czy wiesz, że podgrzewanie w mikrofalówce, sprawia, że obiad może smakować tak, jakby dopiero został ugotowany? Nie zapomnij jednak aby przykryć danie odpowiednim wieczkiem. Można je kupić osobno lub wraz z modelem w zależności jaką mikrofalówkę wybraliśmy (zadowolenie.pl/agd-do-zabudowy/kuchenki-mikrofalowe). Dzięki wieczkom nasze danie nie wyschnie podczas podgrzewania. Jeżeli podgrzewasz mięso, polej je sosem lub tłuszczem, po podgrzaniu będzie soczyste i miękkie. Być może Twój model zawiera, dodatkowe opcje działania dostosowane do konkretnych rodzajów żywności. Wybieraj właściwy przycisk z panelu, w zależności co podgrzewasz, aby uzyskać najlepsze efekty czyli szybkie podgrzanie swojej porcji przy zużyciu optymalnej ilość energii elektrycznej.

Rozmrażanie w kuchence mikrofalowej

Przygotowując posiłek z zamrożonych produktów, nie musisz wyciągać ich wcześniej z zamrażarki. Czynnikiem przyśpieszającym jest podgrzewanie w opakowaniach, o strukturze wytrzymującej działanie mikrofalówki. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, podgrzewamy w aluminiowych foremkach lub innych naczyniach przystosowanych do tego typu ogrzewania. Nie zapomnij o przykryciu rozmrażanego jedzenia.

Gotowanie w mikrofalówce

Przygotuj wyśmienite dania, w szybkim tempie. W internecie znajdziesz mnóstwo przypisów, które sprawią, że będziesz chciał odmienić standardowy sposób gotowania. Nie wszystkie produkty się do tego nadają, przykładowo jajko może wybuchnąć podczas podgrzewania. Bez problemu jednak przygotujesz zupę korzystając z głębszego naczynia żaroodpornego, tak samo mięso, które poddusi się w swoim sosie i dzięki temu nie straci swojego charakterystycznego smaku. Jak znaleźć najlepsze przepisy? Nic prostszego, w wyszukiwarce wpisz: ,,przepisy na dania z mikrofalówki” i gotowe. Wypróbuj na przykład jajecznicę z Twoimi ulubionymi dodatkami, którą przygotujesz w niecałą minutę.

Grillowanie w mikrofali

Dla niektórych z Was, to może być coś zupełnie nowego i zupełnie odmiennego od grillowania na tradycyjnym grillu. Jednak z pomocą kuchenki mikrofalowej przygotujemy zapiekanki, grzanki, chrupiąca kiełbasę, mięso, ryby. Wiele inspirujących przepisów znajdziemy w internecie. Pamiętajmy, aby wybrać w opcjach naszej kuchenki odpowiedni produkt, dobrać do niego czas i moc grillowania.

Dodatkowe funkcje kuchenki mikrofalowej

Okazuje się, że mikrofalówka może się przydać również w innych sferach naszego życia, nie tylko podczas przygotowywania posiłków. Dzięki niej zdezynfekujesz brudne kuchenne gąbki. Wypłucz gąbkę w wodzie, następnie wyciśnij z niej nadmiar wody, a potem podgrzewaj w mikrofali przez dwie minuty. Taki zabieg zabije zarazki, które gromadzą się podczas jej używania. W ten sam sposób możesz wyczyścić deskę do krojenia. Przetrzyj ją gąbką nasączoną w soku z cytryny i podgrzewaj w mikrofalówce przez minutę. Jeżeli chcesz odkleić źle przyklejoną nakleję czy znaczek umieść na nich troszkę wody i podgrzewaj w mikrofalówce przez 15 sekund.

Share.

Jeden komentarz

  1. Tak właściwie to, jak miałam jeszcze kuchenkę mikrofalową, to nie używałam żadnych funkcji poza samym podgrzewaniem na czas. No a tyle tych funkcji jest…

Leave A Reply