Komin Schiedel — skąd popularność kominów tego producenta?

0

Gdyby przyrównać dom do organizmu człowieka, można byłoby stwierdzić, że komin znajduje się w samym jego centrum i może pełnić rolę serca, dzięki któremu następuje ciągły przepływ świeżego powietrza. Choć na rynku można znaleźć wielu producentów systemów kominowych, jednym z częściej wybieranych jest Schiedel. Dlaczego? Skąd bierze się popularność tego międzynarodowego producenta?

Schiedel – producent systemów kominowych i wentylacyjnych

Historia przedsiębiorstwa Schiedel sięga roku 1946, kiedy to została założona niewielka firma betoniarska, którego twórcą był Fredrich Schiedel. Krótko później, bo od 1947 roku, zaczęto zajmować się produkcją systemów kominowych i to na nich się skupiono. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Erbacher Bauwaren, jednak nazwa została przemianowana na Schiedel już w 1951 roku. Zaczął się szybki rozwój, otwierano nowe zakłady produkcyjne, a oferta firmy zaczęła systematycznie poszerzać się o nowe rozwiązania, prowadzą badania naukowe i wprowadzając innowacyjne technologie.

Obecnie firma działa w ramach grupy spółek Standard Industries i posiada liczne oddziały rozsiane po wielu różnych krajach, stając się tym samym producentem na skalę międzynarodową. Ich oferta zawiera zarówno systemy kominowe, jak i wentylacyjne oraz grzewcze, które cieszą się dużą popularnością, wśród klientów.

Systemy kominowe Schiedel – skąd popularność?

Jeżeli chodzi o największy atut firmy, to zdecydowanie zaliczają się do niego systemy kominowe. Długi czas funkcjonowania na rynku pozwolił na umocnienie swojej pozycji, dzięki czemu przez te wszystkie lata, dał się dobrze poznać klientom. Ceniona jest przede wszystkim za jakość i bezpieczeństwo, a także dużą uniwersalność, szczególnie produkty Schiedel Rondo Plus. Można się z nim zapoznać bliżej – komin Schiedel oraz jego dokładny opis i parametry techniczne sprawdzisz na www.schiedel.com, gdzie zawarte są także informacje o innych systemach tej marki. W ten sposób o wiele łatwiej można zorientować się we właściwościach kominów, poznać ich konstrukcję oraz przeznaczenie.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, kominy systemowe na stałe zagościły w wielu domach i są one pod wieloma względami konkurencyjne względem innych marek.

Widok na dach i komin

Innowacyjne podejście do systemów kominowych marki Schiedel

Współcześnie zastosowanie modułów systemowych dla kominów jest powszechne w użyciu, należy jednak pamiętać, że to właśnie firma Schiedel była innowatorem w tym temacie. Poza tym, działania tej marki opierają się czterech głównych filarach, którymi jest trwałość – dzięki czemu system kominowy jest inwestycją przyszłościową i na lata. Do tego należy dodać dbanie o ekologię, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, a także energooszczędność, za którą odpowiada duża wydajność kominów, co pozwala na zmniejszenie wydatków na energię. Jest to także firma przyszłościowa – działa od wielu lat na rynku, ma ugruntowaną pozycję i wciąż się rozwija, poszukując coraz to lepszych rozwiązań.

Gdzie stosuje się kominy Schiedel?

Nowoczesne systemy kominowe marki Schiedel są przede wszystkim przeznaczone do stosowania w nowym budownictwie, w których zastosowano najnowsze technologie grzewcze. Równie dobrze sprawdzają się one zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych.

Share.

Leave A Reply